ریباندینگ و کراتینه مو

‎هنگامی که می بینید موهای خانمی بسیار زیبا درست شده باید به این نکته هم توجه کنید که چقدر کار و تلاش برای فرم دادن به موها انجام شده است. به همین دلیل است که بسیاری از خانم ها تصمیم می گیرند از روش ریباندینگ مو استفاده کنند. ریباندینگ مو یا صافی ژاپنی نه تنها باعث می شود که موهای صاف و براق داشته باشید ، بلکه همچنین موجب صرفه جویی در زمان زیادی می شود که هر روز صرف مرتب کردن موهای شما می شود. اما ریباندینگ مو دقیقاً چه کاری انجام می دهد؟
موهای شما از اسیدهای آمینه تشکیل شده اند. این پروتئین ها توسط پیوند هایی که ساختار موهای (صاف ، فر ، مجعد) شما را تعیین می کنند به هم متصل شده اند.این فرایند با استفاده از یک داروی شل کننده آغاز می شود که به شکستن پروتئین های موها کمک می کند. مو پس از آن صاف می شود و از یک خنثی کننده برای بازسازی پیوند ها با ساختار تغییر یافته استفاده می شود. تفاوت بین کراتین و ریباندینگ چیست؟ ‎ریباندینگ روشی است برای صاف کردن دائمی مو که به کمک مواد شیمیایی و صاف کننده ها و با تغییر دادن ساختار مو، حالت فر و مجعد مو را از بین می برد. در این روش تا زمانیکه ریشه ها رشد کنند ساقه ها به همان صافی می مانند و نیاز به ترمیم ندارند بلکه تنها بخش های رشد کرده ریشه مو نیاز به ترمیم دارند. در روش ریباندینگ این پیوند شکسته شده و ساختار موها بازسازی می شود.

ribanding-6

مواد استفاده شده در ریباندینگ (صافی ژاپنی) مشابه مواد فر مو است. ‎در روش ریباندینگ طی یک فرآیند شیمیایی ساختار و ساختمان مو تغییر می کند و ساختمان گوگردی شکل مو که در حالت طبیعی و زیر میکروسکوپ زیگزاگ مانند است، شکسته می شود و به حالت موازی تبدیل می شود که این حالت ماندگار است. مواد بکار رفته به همراه حرارت و فشار اتو، موها را به طور دائم صاف می کنند. ‎مهم ترین مزیت ریباندینگ صاف کردن موها به صورت دائمی می باشد که حتی اگر به صورت مادرزاد موهایی وز و فر داشته باشید می توانید موهای خود را برای همیشه صاف کنید، منظور تا وقتی که ریشه رشد کند و احتیاج به ترمیم ریشه باشد. همچنین موهای شما همیشه مرتب و حالت دار است و در اثر رطوبت یا خیس شدن مجددا فر یا وز نمی شود . یکی دیگر از مزایای صاف کردن مو به روش ژاپنی ایمنی و سلامت بیشتر است زیرا محلول های یوکو حاوی مواد شیمیایی تولید کننده فرمالدئید و مواد سرطانزای دیگر نیست. ‎کراتین کردن مو اثر صاف کنندگی موقت دارد و افرادی که ادعا می کنند اثر آن ۸ ماه دوام دارد یا به دروغ ادعا می کنند یا در مواد کراتینه آن مواد شیمیایی دیگری نیز برای صاف کردن مو اضافه کرده اند. کراتین مو آسیب جزئی موها را در اثر حرارت برطرف می کند و سوختگی مو را در اثر مواد شیمیایی بهبود میدهد و همچنین فر و پف اضافی موها را کاهش می دهد و به حالت گیری بهتر مو کمک می کند. عوارض کراتینه مو : ‎کراتینه برزیلی حاوی ماده ای به نام فرمالدئید است که مقدار زیاد آن می تواند سرطان زا باشد. ‎فرمالدئید موجود در محلول کراتین ممکن است باعث حساسیت پوست سر، سوزش و التهاب شود که این مطلب قبل از کراتینه مو با یک تست ساده قابل تشخیص است. ️البته استفاده از مواد تقلبی با ریزش و شکستن مو همراه است.

برخی نمونه کار ها

golden-instagram
golden-instagram
sample-haircare1
sample-haircare2
sample-haircare3